Psichoterapeutas nuotoliniu būdu-įrodytas efektyvumas
(telefonu ir per priimtinas internetines platformas)
Aš iš pradžių buvo kūnas.
Po gimimo žmogaus Aš atsiranda pirmiausia kaip kūniškasis Aš. Tada psichika visu savo sudėtingumu dar nėra susiformavusi. Iš pradžių jaučiama tik kūnu ir reaguojama tik į kūno poreikius. O vėliau kūnas pradeda talpinti daugelį emocijų. Ypač jis šiuo tikslu tarnauja žmonėms, kurie neišmokę atpažinti ir įsisąmoninti savo jausmų. Todėl psichoterapija gyvai, terapinėje erdvėje yra svarbi. Tačiau, pasaulis nuolat keičiasi, ir su naujo tūkstantmečio pradžia, žmonija išgyvena ryšius per atstumą. Žinia, vaizdas, mintis, jausmas, emocija, per akimirksnį gali apskrieti pasaulį. Psichika susitinka kitą psichiką, kūnui mažai dalyvaujant. Daugelio psichoterapeutų pastebėjimu, toks ryšys, nedalyvaujant kūnui, reikalauja žymiai didesnės psichoterapeuto vidinės mobilizacijos, todėl ne visi psichoterapeutai šį metodą mėgsta. Juolab, kad kūnas mums teikia ir daug informacijos apie kitą žmogų. Kasdieninėje veikloje mes niekada nenaudojame visų savo organizmo, tame tarpe ir psichikos, rezervų. Kam kada nors teko eksperimentuoti ir pabuvoti naktį miške, arba nenaudojant regėjimo, pajuto, kiek jutimų atsiveria nenaudojamiems kompensuoti. Tai, pirmiausia, sąlygoja smegenų neuroplastiškumas (gebėjimas atsinaujinti ir keistis).
Ryšio svarba psichikai
Galimybė turėti svarbų kontaktą arba ryšį, nepaisant atstumo, daro neįtikėtinai didelę įtaką mūsų gerai savijautai. Žmogaus psichika gimsta ryšyje su motina, tėvu arba globėju. Žmogus-tai sociali būtybė, ir mums, psichikos sveikatai ir jos pilnavertiškam funkcionavimui palaikyti, reikalinga nuolatinė apykaita, dalinimasis tuom ką turime, su kitais žmonėmis. Atraskite savajį būdą komunikuoti su kitais. Taip mes atsinaujiname, augame ir tobulėjame ir taip pat, -ryšyje su kitu žmogumi, vyksta psichoterapija.
Psichoterapinis ryšys
Paskutinį dešimtmetį tyrinėjama naujų technologijų panaudojimas ir efektyvumas komunikacijose ir psichoterapijoje. Tyrimai rodo, kad psichoterapija nuotoliniu būdu gali būti tokia pat efektyvi kaip ir gyvai, realioje, tam skirtoje erdvėje. O žmonėms, kurie gyvena priverstinėje (pvz. pandemijos metu) arba savanoriškoje dėl asmenybės ypatumų, izoliacijoje, -tai yra kone vienintelis būdas išlaisvinti su psichoterapeuto pagalba, savo psichiką iš neigiamo izoliacijos poveikio. Nuotolinės psichoterapijos metu jūs abu galite prasmingai susikoncentruoti į tai, ką išgyvenate. Nors realių gyvenimo problemų sprendimas gali būti bendro psichoterapinio darbo dalis, jums labai naudingas psichoterapeuto įdėmus jūsų unikalios patirties klausymas ir reagavimas, kuris padeda jaustis suprastu ir emociškai talpinamu. Jūsų dabartyje išgyvenami jausmai neturi mažinti jūsų gebėjimo realizuoti gerus ir svarbius dalykus ir svarbu išsaugoti viltį. Vietoje to, kad įstrigti skaudžių praeities momentų ar jausmų bejėgiškume, atminkite, kad yra rytojus, kuris atneša naujus dalykus. Jūsų poreikis komunikuoti gali peržengti visus nuotolinės psichoterapijos apribojimus. Mes visi, vystantis technologijoms, tobulėjame šioje srityje. Mūsų klientų gebėjimas bendrauti su psichoterapeutu nuotoliniu būdu taip labai gilėja, ypač tai stebėjome Corona viruso pandemijos metu. Žmonija tobulina komunikacijas nuotoliniu būdu ir tai dažnai gali labiau sujungti žmones, nei iki šiol. Atsiveria ir vystosi nauji juslingumo lygmenys, kuriantys gilesnį savitarpio supratimą ir ryšio jausmą psichoterapijoje.
Psichoterapeutė Kotryna Varevičienė